Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

My się nigdy nie nudzimy” – grudzień w naszym przedszkolu

 

02 grudnia Jeśli będzie śnieg, Maluszki z grupy I zrobią dużego bałwana i będą bawić się z Paniami na śniegu.

 

03 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Dzieci z Grupy II porozmawiają o potrzebach, problemach i sposobach pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wszystkie Dzieci będą bawić się z ulubioną Panią Kasią na zajęciach muzycznych prowadzonych metodą E. Gordona. Na początek rozpoczynajka w skali jońskiej, potem rytmiczanka do tekstu wierszyka „ Lokomotywa”, śpiewanki harmoniczne i wiele innych zabaw muzycznych. Na koniec pożegnajka w skali eolskiej, spokojna i wyciszająca.

 

04 grudnia Dzieci z grupy II „Drzewka” z okazji Dnia Górnika „Barbórki” przygotują górnicze czapki i poznają ciężki zawód górnika.

 

05 grudnia Mikołajkowy dzień – będziemy robić sobie nawzajem prezenty. Wylosujemy i pomalujemy kartki kolegom i koleżankom, kto wie,może odwiedzi nas Mikołaj. A dla wszystkich, w prezencie spektakl pt. „Bajkowa szopka” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. W przedstawieniu tym wystąpi nasza ulubiona Pani Ewa, która jest aktorką, a w naszym przedszkolu wprowadza Elfy w świat baśni, bajek , uczy jak być widzem i aktorem, prowadzi cotygodniowe zajęcia teatralne. Dla wielu Maluszków będzie to prawdopodobnie pierwszy kontakt ze światłami sceny . Niecierpliwie czekamy na to przedstawienie.

 

11 grudnia Odwiedzą nas Panie z białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, które przeprowadzą zajęcia na temat naszych symboli narodowych. Będziemy rysować, obejrzymy interesujący film animowany . Będą też inne atrakcje. Treści przekazywane najmłodszym będą dostosowane do poziomu emocjonalnego kilkulatków i mają na celu propagowanie wiedzy o dziejach ojczystych oraz kształtowanie postaw patriotycznych przedszkolaków.

 

12 grudnia Święta idą do nas dużymi krokami, zaczynamy do nich przygotowania. Dzieci z Grupy I „Kwiatki” posłuchają kolęd, porozmawiają o tym, dlaczego je śpiewamy. Zaczną też robić szopkę świąteczną – efekty pracy będą widoczne w dniu naszej przedszkolnej Wigilii.

Dzieci z grupy II „Drzewka” zaczną dekorować i zdobić, czyli ... własnoręcznie przygotowywać ozdoby na przedszkolną choinkę.

 

15 grudnia Maluszki poznają prawdziwą choinkę, jak wygląda i pachnie, a może i kłuje. Będą miały w sali kilka gałązek, porównają ją z sosną, ciekawe czym się różni.

Dzieci z Grupy II z okazji Dnia Telewizji Dziecięcej poznają bajki i programy, które zachwycały ich Rodziców.

 

16 grudnia Jedna bombka, druga .... trzecia – Elfy „Kwiatki” będą robiły ozdoby na choinkę, będzie pięknie wyglądała ... , zaś Elfy „Drzewka” własnoręcznie przygotują pocztówki, które będzie można wrzucić do przedszkolnej skrzynki świątecznych życzeń. Otworzą ją w czasie Wieczoru Wigilijnego.

 

17 grudnia Czekamy na ozdoby choinkowe przygotowane przez Dzieci i Rodziców na konkurs na Najładniejszą Ozdobę Choinkową. Celem konkursu jest przypomnienie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także integracja rodzin, inspiracja do poszukiwań twórczych form plastycznych i technicznych, rozwój wrażliwości estetycznej dzieci. Prace przyjmujemy do dziś ,a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie Wieczoru Wigilijnego w dniu jutrzejszym. Na zwycięzców czekają nagrody.

Ubieramy przedszkolną choinkę,ozdoby już mamy, wiemy jak wygląda,czas więc ją udekorować.

 

18 grudnia Cóż za radosny dzień – dziś Wieczór Wigilijny w przedszkolu .Przyjdą nasi Rodzice, zaproszeni goście. Podzielimy się opłatkiem, będziemy śpiewać kolędy. Maluszki skończą w ciągu dnia zdobić szopkę, którą pokażą wieczorem. Z niecierpliwością będziemy czekać na rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszą Ozdobę Choinkową.

 

22 grudnia Przedszkolaki wykonają kolorowe witraże, które ozdobią domowe okna w czasie świąt. Pomagać im będzie ulubiona Pani Paulina, której nigdy nie brakuje pomysłów na ciekawe zajęcia plastyczne. Dzieci z grupy II będą przygotowywały wypieki świąteczne z masy solnej. Będzie to interesująca zabawa tematyczna pt. „ W świątecznej piekarni”. A może mamy pozwolą w domu przygotować Dzieciom świąteczne ciasteczka, które trafią do piekarnika, a potem na świąteczny stół, kto wie ... .

 

31 grudnia Nowy rok tuż, tuż. Pożegnanie ze starym rokiem w naszym przedszkolu.

Dzieci z grupy „Drzewka” przygotują maski karnawałowe. Wszyscy będą się bawić przy muzyce tanecznej.

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!