Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś nasi Wychowankowie uczestniczyli w badaniach przesiewowych wzroku prowadzonych przez Panią ortoptystkę z salonu optycznego.

Celem badań było sprawdzenie ostrości wzroku Dzieci, zdolności widzenia przestrzennego oraz rozpoznawania barw. Nasze Dzieciaczki dzielnie zniosły to badanie, tym bardziej, że miało bardzo atrakcyjny dla nich charakter, było jak dobra zabawa.

Maluszki w okularach do 3D „łapały muchę za skrzydełka, przyciskały wystające guziczki", rozpoznawały pokazywane z pewnej odległości kształty, wyszukiwały kolorowe kształty wśród kolorowych kropeczek. Nikt się nie nudził. Cierpliwość i grzeczne zachowanie Przedszkolaków Pani ortoptystka nagrodziła odblaskowymi breloczkami – misiami.

Badania tego typu są ogromnie ważne. Lekarze okuliści radzą wykonać badania wzroku dziecka , gdy ma 2,5 – 3 lata, czyli gdy już współpracuje. Wyniki badania przesiewowego są cenną wskazówką dla rodziców. Czasami istnieje konieczność pogłębionego badania okulistycznego. Im wcześniej wykryje się wadę wzroku, tym leczenie jest skuteczniejsze.

Badania przesiewowe wzroku odbyły się w przedszkolu, w znanych dzieciom warunkach, uśmiechnięta pani ortoptystka nie miała białego fartucha, a samo badanie było jak zabawa. Na pewno długo pozostanie w pamięci naszych Przedszkolaków.