Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

                            PLAN ZAJĘĆ I UROCZYSTOŚCI

      "W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała".

Oto nadszedł ulubiony miesiąc wszystkich dzieci - grudzień.

Powodów do radości jest wiele: a to spodziewamy się śniegu, a to Święty Mikołaj już pakuje prezenty. Przed nami Wigilia i święta Bożego Narodzenia oraz huczny Sylwester i Nowy Rok.

01 grudnia- Dzisiaj Panie porozmawiają z Dziećmi o tym ,w jaki sposób każdy z nas możne zostać Świętym Mikołajem. Przebieg zajęć zostanie nagrany i zamieszczony jako praca

                   w konkursie "Obudź w sobie Mikołaja". Jest to część akcji charytatywnej zorganizowanej przez firmę  "Tarasmedia" wraz z Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo" na rzecz dzieci w  śpiączce. Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu.

                   Na zajęciach Pani Ewy "Gimnastyka wyobraźni" Dzieci wysłuchają bajki pt. "Aniołek”.  W uruchomieniu wyobraźni i wysłuchaniu utworu pomoże im lalka teatralna, przedstawiająca bohatera odczytywanej bajki.

02 grudnia- Bohaterem dnia będzie w naszym przedszkolu tajemnicze słowo " elektryczność".  Dzieci będą rozwiązywały zagadki  związane ze słowem przewodnim, będą liczyły  "iskierki", wyklejały techniką wydzieranki sylwety rożnych urządzeń elektrycznych.

04 grudnia- Dzisiaj będziemy gościć w przedszkolu muzyków z zespołu Arte Muza, którzy w spektaklu muzycznym "Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie" przybliżą nam zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia obchodzonymi w innych krajach. Dzieci poznają też kolędy z Niemiec, Francji, Czech, Rosji i Ameryki.

                   Pani Kasia na zajęciach muzycznych prowadzonych metodą E.E. Gordona zaprezentuje. Dzieciom nieznany im jeszcze instrument - skrzypce. Poznają jego barwę i  możliwości oraz techniki gry. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do zagrania na tym instrumencie. Zajęcia zakończy ulubiona pożegnajka.Dzisiaj zakończymy także akcję "Góra Grosza".

07 grudnia- Tego dnia nasze Maluszki spróbują odpowiedzieć na pytanie "Co robić, gdy się nudzę? Panie podpowiedzą Dzieciom, jak zorganizować sobie wolny czas, pobudzą kreatywność oraz zachęcą do samodzielnej zabawy, jak również z rówieśnikami.

                    Na zajęciach "Rhythm of Joy" Pani Lila zaprezentuje zabawę, która polega na naśladowaniu głosów wydawanych przez zwierzęta (np. meaw, meaw). Zadaniem Dzieci będzie dopasowanie dźwięków do odpowiednich  zwierząt.

                    Zbliża się Boże Narodzenie. Dzieci i Panie rozpoczęły właśnie przygotowanie  pięknych ozdób na nasze choinki. W ruch pójdzie kolorowy papier, z którego Dzieci wyczarują "kilometry" łańcuchów, wata, słomki, bibułka i mnóstwo brokatu, aby ozdoby błyszczały.

                    Zapraszamy Dzieci i członków ich rodzin ( rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, a nawet ciocie i wujków ) do wzięcia udziału w konkursie na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną". Koordynatorem konkursu w naszym przedszkolu jest Pani Lila. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 grudnia, a wręczenia nagród w czasie uroczystego wieczoru wigilijnego w dniu 18 grudnia.

09 grudnia- Przyszedł czas na wesołe tańce. A tańca w przedszkolu nigdy za dużo.  Dzieci będą rozwijały słuch muzyczny poprzez zabawy przy piosence i rytmiczne pląsy. Wszyscy 

                    kochają tańczyć, a więc tańczmy i cieszmy się, bo taniec i śpiew to radość płynąca prosto z serca.

10 grudnia- Pani Justynka na interesujących zajęciach "Słoneczne Elfy odkrywają wielki świat" nauczy dzieci jak "wyhodować" kryształki soli. A takie kryształki na sznureczku do złudzenia przypominają sopelki lodu.

11 grudnia -  Pani Kasia będzie dzisiaj dyrygentem orkiestry instrumentów perkusyjnych. Dzieci zostaną muzykami. Będą powtarzały rytmy i tworzyły własne. Przygotują też akompaniament do piosenki "Ślimak" i "Snowflake".

                    Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu ustawimy pięknie ozdobioną skrzynkę życzeń dla tych osób, które chciałyby złożyć życzenia świąteczne lub noworoczne. Zapraszamy do wrzucania do niej karteczek, także tych własnoręcznie wykonanych.

                    Życzenia przekazane zostaną w czasie przedszkolnej uroczystości wigilijnej.

14 grudnia - Czas na wspólne ubieranie choinki. Czy jest coś milszego niż wieszanie samodzielnie wykonanych ozdób na drzewku i przystrojenie go według własnego uznania?

15 grudnia- Dzisiaj na zajęciach z logorytmiki Dzieci będą wykonywały ćwiczenia języka w oparciu o śmieszną historyjkę o krasnalach. Aby wykonywane ćwiczenia dobrze utkwiły im w pamięci otrzymają do domu kolorowankę przedstawiającą krasnoludki.

                   Będzie też czas na zabawy matematyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych i sylwetek bałwanków. Dzieci będą liczyły ,porównywały, a także poznawały figury geometryczne.

                   I kolejny konkurs, do którego zapraszamy nasze dzieci i ich rodziny pt. " Anioły są wśród nas" zorganizowany przez Punkt Przedszkolny Aniołkowo, prowadzony przez

                   Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga". Prace należy składać u organizatora konkursu do dnia 23 grudnia 2015 roku. Nasze przedszkole również weźmie udział w tym konkursie, a koordynatorem jest Pani Justyna.

16 grudnia- Już wypatrujemy śniegu i mrozu za oknem, bo przecież za kilka dni przyjdzie zima. Na razie wykonamy prace plastyczną - "Zimowa kompozycja" z wykorzystaniem waty.

18 grudnia- Wreszcie długo oczekiwany dzień, do którego  nasze Elfy i Elfiki przygotowywały się cały miesiąc - uroczysty Wieczór Wigilijny. Spodziewamy się gości, min. rodziców i innych członków rodzin. Kto wie, możne przyjdzie też jakiś niespodziewany gość....,jak to w Wigilię, zaciekawiony dochodzącymi z przedszkola słowami śpiewanych kolęd. Dzieci zaprezentują Jasełka, do których przygotowywały się długo i sumiennie. Będzie też czas na podzielenie się opłatkiem, miłe słowa życzeń świątecznych i uściski.

                  Zwycięzcy konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną" otrzymają nagrody.

21 grudnia- Dzieci poznają dzisiaj tradycje bożonarodzeniowe, także główny symbol świąt -  choinkę.

                  Na zajęciach " Rhythm of Joy" nauczą się składać życzenia świąteczne w języku angielskim.  

                  Poznają  słówka związane z okresem świątecznym. Posłuchają też anglojęzycznych kolęd.

23 i 24 grudnia- Dzisiaj Dzieci wspólnie zaśpiewają polskie kolędy, wysłuchają pięknych wigilijnych opowieści. W całym przedszkolu zagości świąteczny nastrój.

                         Wszystkin naszym podopiecznym, rodzicom i całym  ich rodzinom życzymy

                                Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością,

                          niosących spokój, odpoczynej i mile spędzony czas z najbliższymi !

 

30 grudnia- Zbliża się Sylwester i Nowy Rok. Dzieci poznają różne zwyczaje związane z tym świętem, obchodzone w różnych krajach.

                   Przygotują też indywidualne listy z noworocznymi postanowieniami  (w postaci graficznej).

                   Pani Justynka na zajęciach "Słoneczne Elfy odkrywają wielki świat" pokaże jak zrobić czarodziejski piasek z produktów spożywczych.

                                                                                 Do zobaczenia w Nowym Roku!